بررسی روند توسعه فضایی شهر بندر کیاشهر-دانلود پایان نامه ارشد رشته جغرافیا

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی روند توسعه فضایی- کالبدی شهر بندر کیاشهر در دو دهه اخیر

قسمتی از متن پایان نامه :

عوامل موثر بر توسعه فیزیکی شهر

عوامل جغرافیایی ( دریا، رودخانه، بافت جلگه ای)

حوزه کیاشهر، در مرکز بخش ساحلی و کم شیب دشت سفید رود و در طرفین دلتای این رودخانه قرار گرفته است. شبکه گسترده ای از رودخانه ها و مسیل ها و انهار طبیعی که مهم ترین آنها رودخانه سفید رود می باشد.

دریا اصلی ترین عامل شکل دهنده به موقعیت کنونی شهر و دلیل عمده گسترش بافت شهر در جهت شرقی و غربی است. پس از این گذر رودخانه سفید رود از قسمت غربی شهر را می توان عامل دوم شکل دهنده به بافت شهر دانست.

با توجه به استقرار بندر کیاشهر در ناحیه جلگه ای گیلان می توان به این نتیجه رسید که زمین ساخت شهر از رسوبات دوره ی کواترنری به وجود آمده باشد- رسوبات جدید دشت دریای خزر غالبا آبرفت های دریایی ساحلی دلتایی رودخانه هایی را که به دریا راه می یابند شامل گردیده است. بویژه در منطقه کیاشهر ساختار زمین آن از رسوبات دلتایی رودخانه سفید رود نشات گرفته تاثیرگذاری بسیار بر اراضی و منابع کشاورزی شهر حوزه پیرامونی آن داشته است.

به طور کلی عوامل طبیعی و عوارضی زمین شناخته شده در محدوده شهر بندر کیاشهر را می توان به موارد زیر برشمرد: تالاب بوجاق- رودخانه سفیدرود- ساحل دریا- باتلاق های آب شیرین- جنگل های مردابی

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

روند توسعه فضایی – کالبدی بندر کیاشهر در دو دهه اخیر چگونه بوده است؟

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

 بررسی روند توسعه فضایی- کالبدی شهر بندر کیاشهر در دو دهه اخیر

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : بررسی روند توسعه فضایی- کالبدی شهر بندر کیاشهر در دو دهه اخیر  با فرمت ورد

Related posts: